استوک چیست؟

در ایران اصطلاح استوک به جنس دسته دوم خارجی استوک می گویند تقریبا هم درست هست بخواهیم ریزتر نگاه کنیم کشور آمریکا به شدت مصرف گرا  هست و از این رو دیدن کالاهای دسته دوم آمریکایی که هنوز سالم هستن و قابلیت استفاده رودارن چیر عجیبی نیست سیل این کالاها به سمت بعضی از کشورها نظیر ایران روانه می شود. همان طور که می دانید هر کالایی در مارکت آمریکا قابلیت فروش ندارد اولین موضوع بازار رقابتی شدید هست که سبب می شود کالاهای به روز و کیفیت بالا در این بازار باشد و بعد از آن اجازه نامه هایی که دولت آمریکا باید به هر کالا بدهد تا بتواند در این بازار اجازه فروش داشته باشد این ها همه سبب شده که کالاهای این بازار به شدت داری کیفیت بالایی باشند که سبب می شود  دوام  بیشتر و قابلیت استفاده برای سال های  متمادی داشته باشد بعنوان مثال مانیتتور سامسونگ که در بازار ایران و امریکا بفروش می رسد بسیار متفاوت هستن شکل پایه ، کیفیت پوسته ، و از همه مهمتر پنل نمایش . این مالاها بعد از استفاده چند ساله (معمولا بر اساس توصیه سازنده یا تعداد ساعت کاری) کنار گذاشته می شوند و کالاهای جدید جایگزین می شوند . کالاهای کنار گذاشته بعد از جمع آوری بار کشتی شده و حمل می شوند . این کالاها بعد از تست و بسته بندی دوباره در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد .

دلایل برای خرید کالای استوک

  • قیمت بسیار تا بسیار مناسب نسبت به نو کالا
  • کیفیت بالای کالا(که شاید نشود چنین کیفیتی رو به آسانی پیدا کرد)
  • استفاده از کالای استوک در زمان هایی که کالای نو آن در بازار موجود نیست
  • تنوع بسیار تا بسیار زیاد

 

معایب استوک

  • برای افرادی که ظاهر کالا از کارایی مهمتر باشد زیاد قابل توجه نیست(هر چند که در بعضی از مواقع کالای بسیار تا بسیار با ظاهر سالم و در حد نو هم وجود دارد)
  • نگرانی از نبود قطعات جهت تعمیر(لازم به توضیح است اکثر قطعات موجود هستن و قطعاتی هم که موجود نیست حتی برای کالای شرکتی هم موجود نمی باشد برای مثال فرقی ندارده مانیتور شما ال جی شرکتی باشه و یا دل استوک هر کدومش پنل نمایش آن آسیب ببینه دیگر مقرون به صرفه جهت تعمیر نیست)
  • بخاطر تنوع زیاد سر درگمی جهه خرید(که یک مشاور میتواند بر اساس نیاز فعلی شما ونیاز چند سال اینده تون بهترین گزینه رو برای شما انتخاب کند)

 

 

آوپن باکس چیست ؟

معنی لغوی آوپن باکس یعنی دستگاهی که جعبه آن باز شده ، پس دستگاهی که به ان ها آوپن باکس می گویند دستگاهی هستن که از حالت آکبند در امده اند حالا چرا آوپن باکس ؟ در کشور آمریکا محصولات الکترونیکی دارای سرویسی هستن که خریدار می تواند بعد از 1 ماه دستگاه خود رو پس دهد حالا این برگشت زدن دستگاه می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که عمده آن به شرح زیر هست :

  • اشکالات جزئی سخت افزاری
  • اشتباه در خرید مدل و سخت افزار
  • امکان تعویض با مدل های بالاتر و یا پایینتر

در هر صورت این لپ تاپ ها بعد از برگشت به چرخه فروش باز نمی گردن و بعنوان آوپن باکس به مارکت دستگاه های آوپن باکس  ورود می کنن ولی با این تفاوت که قیمت آن ها به شدت کاهش یافته .

این دستگاه ها کیفیت دستگاه اصلی رو دارن ولی با قیمت پایین ، ولی این دستگاه ها از طرف شرکت سازنده گارنتی نمی شوند همچنین در بیشتر موارد متعلقات دستگاه به همراه دستگاه عرضه نمی شه مثلا قلم لپ تاپ .

بله

خیلی از کالاها بنا به شرایطی که دارن مثلا قیمت بالا (لپ تاپ های گیمیمنگ) واینکه غیر قابل نگهداری بودن (پرینترهای جوهرافشان) و اینکه خاص بودن(قلم لپ تاپ) در فروشگاه پات کیان موجود نمی شوند و از طریق سفارش به دست مشتری رسانده می شوند. از این رو برای انجام سفارش خاص در بخش تماس با ما فرم را پر کرده و ارسال نمایید ، کارشناسان ما با شما تماس می گیرند و هماهنگی های لازم را انجام می دهند.

بله،با کمال میل

کافی است با یکی از روش های تماس با فروشگاه پات کیان تماس بگیرید و مشاوره خود رو با ما انجام بدهید که بتوانید بهترین سیستم چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ سخت افزاری خریداری کنید .

بله،کافی است قبل از خرید با فروشگاه پات کیان تماس بگیرید و بعد از گرفتن مشاوره جهت ارتقا و اطلاع از قیمت ، خرید خود را انجام بدهید .

بعد از ثبت سفارش در اولین روزکاری کالای شما ارسال می شود .

اگر جایی هستید که نمایندگی تیپاکس وجود ندارد حتما از طریق پست ارسال کالای خود را انتخاب کنید همچنین در صورتی  کالای شما از لحاظ حجمی خیلی کوچک می باشد ارسال از طریق پست بهتر است تا تیپاکس می باشد، همچنین اگرکه در کلان شهر ها هستید ارسال از طریق تیپاکس زودتر به  دست شما می رسد.

کافی است هنگام ثبت سفارش درقسمت توضیحات نحوه ارسال رو ذکر کنید که می تواند چاپا،باربری،اتوبوس و صبا سیر باشد.

خیر ، هر کالایی که شما خرید کنید متناسب با اون کالا بسته بندی آن انجام می شود تا در هنگام ارسال به آن آسیب نرسد و فروشگاه پات کیان از بابت بسته بندی هزینهای لحاظ نمی کند.

در صورتی که سفارش شما ارسال نشده باشد،این امکان وجود دارد وجه پراختی بعد از احراز هویت شما که پرداخت کننده بودید، برای کالای لغو شده ، واریز می گردد از این رو ثبت اطلاعات دقیق هنگام ثبت نام اهمیت خاصی مانند این مورد را دارد.

خیر، با توجه به دست  دوم و الکترونیکی بودن سیستم ها و احترام به بقیه مشتریان این امکان وجود ندارد فقط در صورتی می توانید کالایی رو برگشت بزنید که جزو مواردی باشد که در قسمت قوانین و مقررات شرح داده شد است . از این بابت پوزش ما را بپذیرد.