آموزش

نکات مهم در استفاده از پرینتر

نکات مهم در استفاده از پرینتر

رعایت نکات زیر سبب افزایش عمر پرینتر شما و همچنین سهولت استفاده می شود:

1-استفاده از کاغذ مناسب

برای اینکه کاغذ در پرینتر شما گیر نکند و شما بتوانید پرینت بی دردسری داشته باشید از کاغذ مرغوب استفاده کنید.کاغذی مرغوب است که :

1- ضخیم باشد.

2- به راحتی روی هم بلغزد( به اصطلاح وقتی دو کاغذ رو روی هم قرار دهیم به راحتی روی هم بلغزند و قفل نشوند)

2-قطع کردن برق

وقتی از پرینتر خود استفاده نمی کنید مثلا شب ها پرینتر خود رو با کشیدن دو شاخ آن از پریز،از برق قطع کنید.یا اینکه کلید سه راهی برق را در  حالت خاموش قرار دهید. چون پرینترها حتی با زدن کلید پاور اماده به کار هستن و برد پاور آن ها روشن است. با انجام این کار بردپاور خاموش می شود و عمر پرینتر خصوصا برد پاور افزایش پیدا می کند.

3- کاغذ سوزن دار

کاغد سوزن دار و یا کاغذی که بهش منگنه متصل هست، دشمن قسم خورده پرینتر شما هست،تا می توانید کاغذ باطله استفاده نکنید ودرصورت لزوم کاغذ ها رو با دقت بررسی کنید.

4-فن پرینتر

تقریبا همه پرینتر ها فن دارند و هنگام پرینت گرفتن جهت خنک کاری روشن می شوند.این رو می توان از صدای پرینتر متوجه شد.پس هنگامی که تصمیم به خاموش کردن پرینتر خود گرفتید تا زمانی که فن آن خاموش نشده است، صبر کنید. این کار جهت بالا بردن عمر پرینتر شما بسیار موثر است.

5-شارژ

جهت شارژ کاتریج خود را بادقت از پرینتر خارج کنید. یه علامت روی آن بزنید(جهت جلوگیری از جابجا شدن با کاتریج های دیگردر مرکز شارژ).یک روزنامه دور آن بپیچید و در پاکت مشکی قرار دهید و به مرکز شارژ بدهید. توجه کنید کاتریج شما نباید نور ببیند. کاتریج شما نباید گرما ببیند مخصوصا گرمای تابستان داخل ماشین.کارتریج شما نباید زمین بخورد.

6-چاپ بالا

به پرینتر خود استراحت بدهید. مثلا اگر قرار هست 300 برگ چاپ بگیرید این چاپ را با با دسته های 50 برگی روی پرینتر ارسال کنید و بین هر دفعه دستور چاپ چند دقیقه به پرینتر خود استراحت بدهید. این کار سبب افزایش عمر پرینتر شما می شود.

7-گیر کردن کاغذ

در صورتی که کاغذ در پرینتر شما گیر کرد پرینتر رو خاموش کنید و از برق بکشید. درب پرینتر باز کنید و کاتریج رو خارج کنید. کاغذ را با دقت و ارم  خارج کنید. در صورتی که تکه های کوچک کاغذ در پرینتر شما هست آن ها را با پنس خارج کنید. کاتریج رو در پرینتر قرار بدهید و درب پرینتر را ببندید. پرینتر را روشن کنید. در صورتی که پرینتر خطای Paper Jam  می دهد پرینتر را نزد  تعمیر کار ببرید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *